Make your own free website on Tripod.com

 

 


<<    A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z    >>

 

Ü

 

ÜÇ DAKİKADA İKİ ADAM GÖMMEK: (d) - Aynı anda çok sayıda erkekle birlikte olan ya da birden çok sevgiliyi idare edebilen kadın. "Sen Şaziye'ye bakma, o üç dakikada iki adam gömer valla."

ÜÇ GÜNLÜK SEYİSLİĞİ VAR, KIRK YILLIK AT BOKU EŞELER: (d) - (o.k) - Cahil ve deneyimsiz olup bilmişlik taslamak. Böyle kimseler için alay yollu olarak kullanılır.

ÜÇ KURUŞ FAZLA OLSUN İLLE DE KIRMIZI OLSUN: (d) - Kadınların kırmızı ve canlı-parlak şeylere meraklarını anlatmak için kullanılır.

ÜÇ OTUZ YAŞINDA OLMAK: (d) - Çok yaşlı kimse.

ÜÇGEN: (i) - Vajina, dişilik organı.

ÜÇYÜZOTUZÜÇ YAPMAK: (d) - Fotoğraf çektirirken seksi bir görüntü vermek için yapılan hareketle dalga geçmek için söylenir.

ÜFLEMEK: (f) - Hamile kalmak. & Gizlice haber uçurmak. & Yalan söylemek. "O kadar üfleme dedim ama dinletemedim."

ÜMMÜGÜLSÜM: (d) - Aptal ve bön kimse.

ÜNİVERSİTELİ: (i) ve (s) - Entel görünüşlü orospu. & Gün görmüş, bilmiş kadın.

ÜNZİLE TİP: (d) - Beceriksiz ve kendine hakim olamayan kadın.

ÜSTÜ GELMEK: (d) - Regl olmak, kadınların aylık kanaması. "Aman bende hep öyle oldu. Bir de baktım iki gün önceden üstüm gelmiş."

ÜSTÜNDEN AKMAK: (d) - Bir kimseye giydiğinin yakışmadığını anlatmak için söylenir. & Bir kimsenin bütün uğraşlarına karşın kötü özelliklerini gizleyemediğini belirtmek için kullanılır.

ÜSTÜNDEN MEHTER TAKIMI GEÇMEK: (d) - Cinsel açıdan çok kimse tarafından kullanılmak.

ÜSTÜNE ATLAMAK: (d) - (o.k) - Bir kimseye karşı cinsel isteklerini açıkça gösteren, yakınlaşma çabalarını abartan kimseler için alay yollu olarak kullanılır.

ÜSTÜNE SALMAK: (d) - (o.k) - Bir kişiyi diğer bir kişi aleyhine kışkırtmak. "Sen de o herifi benim üstüme saldın ya! Aşkolsun sana!"

ÜŞENGECİN OĞLU KIZI OLMAZMIŞ: (d) - Tembelliği abartılı biçimde kınamak için söylenir.

ÜTÜLEMEK: (f) - Bir kimsenin bir açığını bulup söylemek. & Bir kimsenin havasını söndürmek. & Bir kimsenin saçına fön çektirmesi. "Ben seni bir ütülerim, aklın şaşar."

ÜZERİ YÜKLÜ: (d) - Hamile.

ÜZERİNDE ÇALIŞMAK: (d) - (o.k) - Bir kimseyi etkilemek ya da kendisine bağlamak için uğraşmak.

ÜZÜM YEDİRİR PEKMEZ SIÇIRTIR: (d) - (o.k) - Bir kimsenin verdiğinin çok üstünde karşılık beklediğini anlatmak için söylenir.

 


<<    A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z    >>